Haber Expo

Hangi TEOG Derslerinde Açık Uçlu Soru Sorulacak?

 MEB, öğrencilerin kendilerini rahatça ifade edebilecekleri ortamlar oluşturma politikası hedefiyle “açık uçlu soru” dönemi başlatıyor. Milli Eğitim bakanı tarafından açıklanan ve 8.sınıfa yeni geçmiş öğrencilerle birlikte herkese bir sürpriz olan açık uçlu soru dönemi 2017 yılı itibariyle başlıyor. Peki hangi derslerde açık uçlu soru olacak, açık uçlu soru kaç puan olacak, açık uçlu sorulara ilave […]

28 Ağustos 2017 - 18:11 'de eklendi ve 253 kez görüntülendi.

Hangi TEOG Derslerinde Açık Uçlu Soru Sorulacak?

 MEB, öğrencilerin kendilerini rahatça ifade edebilecekleri ortamlar oluşturma politikası hedefiyle “açık uçlu soru” dönemi başlatıyor. Milli Eğitim bakanı tarafından açıklanan ve 8.sınıfa yeni geçmiş öğrencilerle birlikte herkese bir sürpriz olan açık uçlu soru dönemi 2017 yılı itibariyle başlıyor. Peki hangi derslerde açık uçlu soru olacak, açık uçlu soru kaç puan olacak, açık uçlu sorulara ilave süre verilecek mi?

TEOG açık uçlu sorularla ilgili pek çok sorular akıllarda varken şimdilik konuyla ilgili detaylı bilgi MEB tarafından açıklanmadı. Önümüzdeki ilk TEOG’dan itibaren TEOG sınavlarında açık uçlu sorular olacağı ve bu soruların sayısının 10’u geçmeyeceği biliniyor.

Öğretmenler Matematik, Fen ve Türkçe’den bekliyor. Açık uçlu sorular tüm branşlardan sorulabilir. bununla ilgili henüz bir açıklama yok ama öğretmenlerin beklediği katsayıları yüksek olan Matematik, Fen ve Türkçe’den 2’şer tane açık uçlu soru gelmesi yönünde.


Sorular çoktan seçmeli soru düzeyinde ve aynı puana sahip olacak!

Tahminlerimize göre soru sayısında bir değişikliğe gidilmeyecek. Dolayısıyla soruların zorluk düzeyi de tets sorularıyla eş değer olacak. bu yüzden soru sayısında ve puan değerinde bir değişiklik olmayacak.

TEOG klasik soruları çözüp cevap kağıdında soru için yarılan bölüme kodlamanız istenecek. Genelde nedir şeklinde sorular olacaktır. Matematik sorularında ise sonuç bulmanız istenecek ve bulduğunuz sayıyı kodlamanız istenecektir. Fakat MEB’in yaptığı açıklamada soruları çözmeniz ve sonuca ulaşmanız ayrı ayrı değerlendirileceği yazıyor.

Çözdüğünüz soruyu en az iki puanlayıcı değerlendirecek. Sorunuz iki öğretmene gidecek ve iki öğretmen ayrı ayrı değerlendirecek. Eğer iki öğretmen aynı puanı verirse puanınızı o olacak fakat farklı puanlar verilirse sorunuz başka biri tarafından yeniden değerlendirilecek…


Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER