Haber Expo

Diplomaya Dayalı Alan Değişikliği 2017

 Diplomaya dayalı alan değişikliği uzun zamandır yapılmıyor. Öğretmenlerin diplomalarında bulunan yan dalı kullanabilmesine olanak sağlayan diplomaya dayalı alan değişikliği için 2017 yılının başında beklentiler artmıştı. Şu ana kadar resmi bir açıklama yapılmasa da diplomaya dayalı alan değişikliğinin yapılabileceği tartışılıyor. Alan değişikliği öğretmenin diplomasında yer alan farklı branşa geçişini sağlamaktadır. Daha önceki yıllarda yapılan alan değişikliği […]

26 Şubat 2017 - 23:25 'de eklendi ve 862 kez görüntülendi.

Diplomaya Dayalı Alan Değişikliği 2017

 Diplomaya dayalı alan değişikliği uzun zamandır yapılmıyor. Öğretmenlerin diplomalarında bulunan yan dalı kullanabilmesine olanak sağlayan diplomaya dayalı alan değişikliği için 2017 yılının başında beklentiler artmıştı. Şu ana kadar resmi bir açıklama yapılmasa da diplomaya dayalı alan değişikliğinin yapılabileceği tartışılıyor.

Alan değişikliği öğretmenin diplomasında yer alan farklı branşa geçişini sağlamaktadır. Daha önceki yıllarda yapılan alan değişikliği tekrar gündeme geldi, peki yapılacak mı?


Özellikle norm fazlası öğretmenlerin il içinde yer değişiminin sağlanması ama var olan norm fazlası sayının düşünüldüğü gibi azalmaması ve öğretmenlerden bu yönde gelen talepler nedeniyle alan değişikliğinin yapılması gündeme geldi. Alan değişikliği konusunda 3 ayrı talep var:

  • Mezuniyet branşına geçmek isteyenler. Daha önce alan değişikliğinden faydalanıp tekrar kendi branşına geçmek isteyen öğretmenler.
  • İkinci Üniversite okuyanların bitirdiği alana geçmesi.
  • 2012 yılında aile bütünlüğü için alan değişikliği yapmak zorunda bırakılan öğretmenlerin kendi alanına geçmesi. Alan değişikliğini aile bütünlüğü için yapan öğretmenlerden kendi branşına geçmek isteyenlerin de isteği alan değişikliğinin getirilmesi yönünde.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER