Haber Expo

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın TEOG’la İlgili Görüşleri

 Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın TEOG’un kaldırılmasına yönelik sözleriyle birlikte Milli Eğitim Bakanlığı çalışmalara başladı.TEOG ile ilgili konuşan Erdoğan, “Başbakanımızla görüştük. TEOG’un kaldırılması için harekete geçtik. Mutabakatımız oluştu. Hemen bu adımın atılması mümkün. Liseler Milli Eğitim Bakanlığı’nın kontrolünde kendi sınavlarını yapar” ifadelerini kullandı. Sayın Başbakan ile bu konuyu dün etraflıca görüştük.Uygulamaya girmesi konusunda bir mani yok. Hemen bu adımın […]

17 Eylül 2017 - 12:28 'de eklendi ve 151 kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın TEOG’la İlgili Görüşleri

 Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın TEOG’un kaldırılmasına yönelik sözleriyle birlikte Milli Eğitim Bakanlığı çalışmalara başladı.TEOG ile ilgili konuşan Erdoğan, “Başbakanımızla görüştük. TEOG’un kaldırılması için harekete geçtik. Mutabakatımız oluştu. Hemen bu adımın atılması mümkün. Liseler Milli Eğitim Bakanlığı’nın kontrolünde kendi sınavlarını yapar” ifadelerini kullandı. Sayın Başbakan ile bu konuyu dün etraflıca görüştük.Uygulamaya girmesi konusunda bir mani yok. Hemen bu adımın atılması mümkün, sayın başbakanla mütabakatımız da oluştu. Temenni ediyorum ki hemen süratle bunu ülke gündeminden çıkarmak, düşürmek, tüm aileleri yavrularımızı rahatlatacaktır.
Bizim bir defa bu konuyu gündemimizden çıkarırken çocuklarımızın daha çok okul derslerine yönlemlerinin önünü açmamız çok daha isabetli olacaktır. Okullardaki atılacak adımlardır, gidecekleri liselere yönelik, gidecekleri liselerde yapılacak adımlara yönelik atılacak adımlardır. Liseler Milli Eğitim Bakanlığı’nın kontrolünde kendi sınavlarını yapar.


2017-2018’de TEOG Uygulanacak mı?

Bu sorunun cevabı da oldukça açık. TV programında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan konuyla ilgili kaldırdık, bitti. şeklinde konuşarak TEOG’un kaldırılmasının önünde bir mani olmadığı ve her an kalkabileceği durumunu ifade etti.


Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER