Haber Expo

Alan Değişikliği Açıklaması Yusuf Tekin’den Geldi

 Öğretmenlerin diplomaya dayalı alan değişikliği konusunda soruları MEB müsteşarı Yusuf TEKİn tarafından yanıtlandı. Öğretmen yaz seminerinin ilk günü açıklamalarda bulunan MEB müsteşarı Yusuf tekin alan değişikliğine açıklık getirdi. MEB Müsteşarı Yusuf Tekin yaptığı yönetmelikte bulunan bu alan değişikliği hükmünün illa yapılacak şekilde algılanmaması, tam tersine gerektiği zaman MEB’in yapma fırsatına sahip olduğu bir durum olarak […]

12 Haziran 2017 - 15:11 'de eklendi ve 439 kez görüntülendi.

Alan Değişikliği Açıklaması Yusuf Tekin’den Geldi

 Öğretmenlerin diplomaya dayalı alan değişikliği konusunda soruları MEB müsteşarı Yusuf TEKİn tarafından yanıtlandı. Öğretmen yaz seminerinin ilk günü açıklamalarda bulunan MEB müsteşarı Yusuf tekin alan değişikliğine açıklık getirdi.

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin yaptığı yönetmelikte bulunan bu alan değişikliği hükmünün illa yapılacak şekilde algılanmaması, tam tersine gerektiği zaman MEB’in yapma fırsatına sahip olduğu bir durum olarak belirtildi.


“ZORUNLU HALLER DIŞINDA ALAN DEĞİŞİKLİĞİ GÜNDEMİMİZDE YOK

Yönetmelikte var olan şekliyle alan değişikliğinin neden 4 yıldır uygulanmadığına ilişkin bir soru üzerine Tekin, bu uygulamanın yeterince mezun bulunamayan alanlarda öğretmen ihtiyacının giderilmesi için hayata geçirildiğini ancak şu anda her alanda üniversite mezununun bulunduğunu vurguladı.

Tekin, “Dolayısıyla kendi içimizden bu alanlara öğretmen arkadaşlarımızı kaydırmak yerine genç arkadaşları milli eğitim ailesine katmayı tercih ediyoruz. Zorunlu haller dışında alan değişikliği gündemimizde yok.” dedi.


HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER