Haber Expo

8.Sınıflar PYBS Bursluluk Sınavına Girebilir

 Teog sınavının kaldırılmasının gündeme gelmesiyle birlikte gündeme gelen liselere geçişte kullanılacak yönteme cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ifadeleri dikkate alınarak her lisenin kendi sınavını yapacağı bir yöntem üzerinde duruluyor. TEOG’un kaldırılmasının en geç önümüzdeki eğitim öğretim yılına olması bekleniyor. Bununla birlikte liselere girişte kullanılan teog ile 8. Sınıfların pybs durumları da belli oluyordu. Teog sınavının kaldırılmasından […]

16 Eylül 2017 - 16:41 'de eklendi ve 615 kez görüntülendi.

8.Sınıflar PYBS Bursluluk Sınavına Girebilir

 Teog sınavının kaldırılmasının gündeme gelmesiyle birlikte gündeme gelen liselere geçişte kullanılacak yönteme cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ifadeleri dikkate alınarak her lisenin kendi sınavını yapacağı bir yöntem üzerinde duruluyor.

TEOG’un kaldırılmasının en geç önümüzdeki eğitim öğretim yılına olması bekleniyor. Bununla birlikte liselere girişte kullanılan teog ile 8. Sınıfların pybs durumları da belli oluyordu.


Teog sınavının kaldırılmasından sonra Pybs nasıl olacak, bursluluk sınavı da kalkacak mı şeklinde sorular da akla geldi. Peki pybs bursluluk sınavı ne olacak?

Pybs sınavına 5-6-7-9-10-11.sınıflar giriyordu. 8. sınılar da girdikleri Teogdan aldıkları puana göre değerlendiriliyordu. TEOG’un kaldırılması gündeme gelince böyle bir durumda 8. sınıfların da diğer sınıflar gibi yılsonunda pybs bursluluk sınavına girmesi gündeme geldi. Durumun önümüzdeki günlerde netleşmesi bekleniyor.


Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER